top of page

Виховний проєкт: Безпечна поведінка в Інтернеті


Інтернет ‒ благо чи зло? Мережа ‒ це чимало плюсів і безліч небезпек. На жаль, самостійно підлітки не вміють дозовано і правильно використовувати інтернет-ресурси для розвитку і навчання, а більше споживають розважальний контент, грають в ігри, спілкуються в соціальних мережах. Як мінімум, потрібно просто знати, які загрози чатують в Інтернеті і яким правилам безпеки варто навчитись.


Група КН-18-1/9 провела опитування серед студентів нашого технікуму на тему: «Безпечна поведінка в Інтернеті». В результаті опитування отримали статистичні дані, які відображають небезпеки, з якими найчастіше зустрічаються у мережі Інтернет. Найпопулярнішою відповіддю стало «Спам». Також зауважимо, що всі студенти, так чи інакше, натрапляли на небезпеку в Інтернеті: кібербулінг, фішинг, шкідливе та шпигунське ПЗ. Ще одним важливим статистичним чинником став час, який люди проводять в Інтернеті. Опитування показало, що на сьогодні 67% з опитуваних проводить в Інтернеті більш ніж 4 години на добу, про що варто замислитись і більше часу приділяти «живому» спілкуванню, саморозвитку та заняттям спортом. Відповіді щодо обізнаності студентів нашого технікуму з питань безпечної поведінки в Інтернеті показали, що 70% відповіли правильно на поставлені питання.


Студенти групи КН – 18 – 1/9 розробили поради безпечної поведінки в Інтернеті:

1.Не давайте нікому своїх паролей.

2.Не надавайте особистої інформації поштою чи в чатах без гострої на те потреби (прізвище, номер телефону, адресу).

3.Не реагуйте на непристойні та грубі коментарі, адресовані вам.

4.Повідомляйте про ситуації в Інтернеті, які вас непокоять (погрози, файли певного змісту, пропозиції).

5.Не діліться своїми фото з незнайомцями.

6.Не повідомляйте інформацію про банківські картки (номер картки, термін дії та таємний код).

7.Не викладайте фото квитків, на яких видно штрих-код та QR-код.

8.Не скачуйте та не встановлюйте невідомі програми за посиланнями, навіть якщо їх надали друзі.

9.Не відкривайте спам-листи, вони можуть містити віруси.

10. Завжди поводьтеся у мережі так, як би ви хотіли, щоб поводились з вами.

11.Не вірте всьому, що читаєте – завжди перевіряйте достовірність джерела.

12.Використовуйте надійний пароль – комбінуйте букви, цифри та інші символи.

13. Варто мати різні паролі для різних акаунтів. Якщо ви використовуєте один і той самий пароль – зламати доступ до будь-якого вашого профілю буде набагато простіше.

14. Телефон – це у більшості випадків не просто засіб, за допомогою якого можна дзвонити. Те, що у вас в руках – це маленький комп’ютер. Для нього так само потрібно встановлювати антивірусні програми. Це ж стосується і планшетів.

15.Не порушуйте закони. Анонімність в Інтернеті може бути розкритою.

16.Пам’ятайте правило: «Все, що потрапило до Інтернету, там і залишається». Не публікуйте і не надсилайте іншим фото, відео або іншої інформації, якщо не хочете її розголосу.Матеріали посту підготувала Гармаш К.В., керівник навчальної групи КН-18-1/9

123 перегляди

Пов'язані пости

Дивитися всі

Comments


bottom of page