Практика студентів є однією з основних форм освітнього процесу, спрямованих на формування і виховання висококваліфікованих фахівців.
З 28.10.2024 по 22.11.2024 на відділенні інформаційних технологій та екології за освітньо-професійною програмою 123 Комп’ютерна інженерія здобувачі освіти ІІІ курсу групи КІ-22-1/9 успішно пройшли навчальну практику для отримання робочої професії, яка наближає студентів у процесі навчання до майбутньої професії, ознайомлює їх з майбутньою професійною діяльністю, сприяє розвитку їх творчих здібностей, навичок, ділового спілкування у колективі. Практична підготовка покликана не тільки забезпечити формування професійних вмінь, а також професійних здібностей і рис особистості фахового молодшого бакалавра.
Під час навчальної практики для отримання робочої професії студенти закріпили знання з програмного та апаратного забезпечення ПК, знання про подання даних в ПЕОМ, ознайомилися з об’єктами та інструментами MS Visio, інтерфейсом програм S-Plane, Proteus, продовжили роботу в програмному середовищі Electronics Workbench, MathCAD, сформували навички в роботі з системами автоматизованого проєктування, такими як: TinkerCAD, easyEDA.
Засобами платформи TinkerCAD студенти розробили власні 3D-моделі та підготували їх до друку на 3D-принтері в програмі слайсері Creality Print 5.1. Також студенти мали змогу роздрукувати власноруч створені моделі на 3D-принтері, що є важливим навиком у сучасному світі.
В межах індивідуальних завдань здобувачі освіти здійснили освітлення ніш коледжу світлодіодною стрічкою, виконали пристрій «Зірка» з світлодіодним ефектом на SMD компонентах, модернізацію лабораторного блоку живлення, LED-куба 8х8 та пристрою «Слідкуючі очі».
Невід’ємною складовою вимог для студентів спеціальності «Комп’ютерна інженерія» є вміння побудови схем елективних пристроїв та планування мереж. Студенти мали завдання розробити принципову схему електронного пристрою та дизайн друкованої плати в easyEDA.
Під час проходження практики здобувачі освіти також мали індивідуальні завдання з розробки моделей під друк на 3D-принтері для стендів циклової комісії й частини муляжів для студентів-учасників Всеукраїнської військово-патріотичної гри «Сокіл(«Джура»). Також серед індивідуальних завдань було проєктування плати для мініатюрного осцилографа на базі Arduino nano й OLEG-дисплею.
Матеріали посту підготували керівники навчальної практики Юлія ПЕТРЕНКО, Сергій ПАВЛЮЧЕНКО.