Сьогодні ми живемо в часи швидких змін. Звичайно ж, міняються і взаємини між чоловіками і жінками у всіх сферах суспільства. Затвердження ґендерної рівності – важливий напрямок, який розвивається в Україні за останні роки. Це питання проходить через всі проблеми сьогодення і є актуальним в житті кожного з нас.
Важливий крок в подолання ґендерної нерівності – це прийняття Закону «Про забезпечення рівних прав і можливостей жінок і чоловіків», який з 1 січня 2006 року вступив у силу. Стаття 1 цього Закону говорить: «Ґендерна рівність – це рівний правовий статус жінок і чоловіків та рівні можливості для його реалізації, що дозволяє особам обох статей брати рівну участь у всіх сферах життєдіяльності суспільства».
В 2009 р. підписаний наказ Міністерства освіти і науки України № 839 «Про впровадження принципів ґендерної рівності в освіту» . Пункт 15 цього наказу: «Щорічно проводити у загальноосвітніх навчальних закладах Урок ґендерної рівності».
Наша група КІ-20-1/9 працювала над проєктом «Ґендер. Рівні права – рівні можливості». Метою проєкта було: дослідити обізнаність здобувачів освіти в питаннях ґендеру; розширити знання про ґендер, ґендерну рівність, ґендерні стереотипи, напрямки ґендерної політики в Україні; формувати неупереджене ставлення до представників обох статей; виховувати толерантність.
Те, що здавалося дивним і неможливим сто років тому, стає звичним і правильним сьогодні. Ми не вибираємо, в який час народитися. Проте ми можемо вибрати свою поведінку, яка в будь-який час має базуватися на повазі до прав людини, до рівності людей, до захисту людей від ґендерної дискримінації та насильства. Ми всі різні, але рівні!
Матеріали посту підготувала Божкевич Я.Б.