Практичне заняття-тренінг з надання домедичної допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану
- Новини Коледжу
- 17 годин тому
- Читати 2 хв

В умовах воєнного стану кожна цивільна особа повинна вміти надавати домедичну допомогу.
6 травня 2025 року здобувачі освіти Кам’янського енергетичного фахового коледжу ОПП «Екологія» (гр.ЕК-24-1/9) разом з завідувачем відділення інформаційних технологій та екології Тетяною БАБІЄВОЮ взяли участь у практичному занятті-тренінгу з надання домедичної допомоги цивільному населенню в умовах воєнного стану, який відбувся на базі Комунального закладу «Дитячий екологічний центр» Кам’янської міської ради.
Практичне заняття-тренінг з надання першої домедичної допомоги відбулося за участю бойового медика (позивний «Макар»), курсанта кафедри військової підготовки університету митної справи та фінансів у м. Дніпро (позивний «Сен-сей») та інструктора з першої допомоги Товариства Червоного Хреста України Ганни Тимошенко.
Під час проведення тренінгу були розкриті дві ключові теми: зупинка кровотечі та серцево-легенева реанімація (СЛР). Майстер-клас із зупинки кровотечі показали «Макар», який має практичний досвід роботи в бойових умовах, та «Сен-сей». Спочатку вони пояснили, які бувають види кровотеч (артеріальна, венозна, капілярна), чим вони небезпечні та як їх розпізнати. Особливу увагу приділили тому, як правильно накладати турнікет (джгут) на кінцівки, тампонувати рану, коли це потрібно.
Усі охочі присутні могли спробувати зробити це самостійно під наглядом інструкторів.
З алгоритмом проведення серцево-легеневої реанімації (СЛР) вихованців та гуртківців ознайомила Ганна Тимошенко. Ці дії застосовуються у випадках, коли зупиняється серце. Як оцінити стан постраждалого, перевірити наявність дихання, викликати швидку, а також — як правильно розташувати руки для натискань, у якому ритмі та з якою глибиною виконувати компресії грудної клітки – ці та інші питання були розкриті теоретично пані Ганною та показані на практиці.
Щоб закріпити отримані теоретичні знання, учасники заходу отримали практичні навички у роботі з тренувальним манекеном.
Кожен, хто мав бажання, міг спробувати провести СЛР, отримати поради й виправити помилки під керівництвом інструктора й отримати поради.
Дякуємо організаторам та учасникам практичного заняття-тренінгу з надання домедичної допомоги за отриманні практичні навички!
Матеріали посту підготувала завідувач відділення інформаційних технологій та екології Тетяна БАБІЄВА