top of page

МІЖНАРОДНИЙ ЖІНОЧИЙ ДЕНЬ

Привітні промені сонця. Лагідний передзвін краплинок і струмочків. Перші квіти. Разом з цими характерними ознаками весни приходить до нас і перше весняне свято – Міжнародний жіночий день. Це один із найсвітліших, всенародних свят, зігріте любов’ю і вдячністю до жінки-матері, трудівниці. Це радісне, весняне свято бажаним гостем входить в кожний дім. В цей день ми вітаємо своїх мам, бабусь, сестер. У мільйонів жінок крім їхньої професії є ще один обов’язок – бути матір’ю, бути добрим сонечком сім’ї, нести світло і тепло дітям, стати їм найближчим другом і порадником.


А як же виникло це чудове свято – 8 Березня? Сталося це 8 березня 1908 року. Саме в цей день робітниці підприємств Нью-Йорка, доведені до відчаю, вийшли на демонстрацію. Вони не могли більше трудитися на нью-йоркських підприємствах: стояти біля верстатів по 12-14 годин на добу й одержувати за це мізерну заробітну плату – і вирішили не йти з вулиці доти, поки хазяї заводів і фабрик не виконають їхніх вимог.


Та особливого звучання набуло питання про рівноправність жінок з чоловіками у 1910 році на Міжнародній конференції жінок-соціалісток, що проходила в датському місті Копенгагені. На цю конференцію з’їхалось сто жінок із 16 країн. На конференції була присутня також і видатна діячка міжнародного робітничого руху Клара Цеткін. Вона запропонувала відзначати щорічно Міжнародний жіночий день. А в пам’ять першого організованого виступу жінок в Нью-Йорку проводити його 8 березня.


Сьогодні ми передусім віддаємо данину наполегливій боротьбі жінок за рівні права і можливості. Відважні жінки проходять службу на посадах зв’язківців, снайперів, операторів-навідників, командирів взводів та інших відповідальних позиціях. Немає жодної військової частини, де б не було жінки, яка робить свій внесок у посилення обороноздатності нашої країни. Вони завжди поруч і є уособленням самої України – незламної, красивої, творчої, вільної....


В цей чудовий день жіночого весняного свята хочеться побажати тільки позитивних емоцій, безмежного щастя і міцного здоров’я. Нехай негаразди оминають, а кожен день буде приводом для нової радості. Сьогодні для кожної українки мир — це найкращий подарунок, із яким не порівняються жодні дорогоцінності й прикраси.

Матеріали посту підготували: Божкевич Я.Б., Бабієва Т.О., Гармаш К.В., Черниш О.О., Довга Ю.М.170 переглядів

Comments


bottom of page