top of page

Виховний проєкт «Не стань товаром на шляху до мрії»

Здається досить дивним, що сьогодні, в ХХІ столітті, ми змушені говорити про торгівлю людьми не в історичному контексті, а в реальному часі. На превеликий жаль, і зараз, мільйони людей у світі перебувають у рабстві.


Звичайно, «нові раби» не носять кайданів, їх не пропонують відкрито на ринках, як то було у прадавні часи, на них ніхто не має легальних прав, тому що у всіх країнах рабство заборонено. Тим не менш, люди перетворюються на «товар», який можна продавати і купувати, використовувати як завгодно, а потім викидати як непотріб. Тому торгівля людьми вважається сучасною формою рабства, і розглядається на міжнародному рівні як злочин, що карається законом.


Світова спільнота намагається боротися з цим явищем, але не зважаючи на увагу міжнародних організацій до зазначеної проблеми, торгівля людьми в Україні останніми роками набула надзвичайного поширення.


Офіційна статистика не дає чіткого уявлення про масштаби цього явища і точну кількість жертв, оскільки торгівля людьми є злочином, який досить складно від слідкувати тому, що злочинці використовують безліч форм і методів; крім того, більшість постраждалих не звертається по допомогу через страх покарання, осуд або просто не мають можливості це зробити. Тому до офіційних зведень потрапляє лине один з сотень таких випадків.


Загальна декларація прав людини проголошує: «Ніхто не повинен бути в рабстві, або у підневільному стані; рабство і работоргівля забороняються в усіх видах».


Даний виховний проєкт створений з метою: підвищити рівень інформування та усвідомлення студентами гостроти проблеми, визначити причини, форми та ознаки цього явища, показати небезпечні наслідки та шляхи потрапляння в ситуацію торгівлі людьми.


Пам’ятайте, що з будь-якої ситуації можна знайти вихід. Будьте готові прийти ближньому на допомогу. Запобігти рабству можна – лише разом!

Матеріали посту підготувала Судак О.П.

159 переглядів

Yorumlar


bottom of page